Lenka Dusilová a Baromantika

Baromantika

Baromantika je pražská formace založená Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou, Viliamem Bérešem, Patrickem Karpentskim a Martinem Novákem.

Skupina autorských osobností mluví vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách, do osobního písničkářství vstupuje elektronika, zkušenost jazzových hráčů, prvky současné kompozice či moderních beatů a dá vyniknout kvalitám hlavní protagonistky Lenky Dusilové.

Kapela vydala své stejnojmenné album Baromantika v roce 2011, která přinesla spoustu nadšených recenzí a vyprodaných koncertů. Prodalo se více než 7000 desek. V roce 2013 vydala kapela DVD/CD Lenka Dusilová & BAROMANTIKA – Live at Café v lese ve spolupráci s VICE Czech Rep. a Supraphonem. V září 2014 kapela vydala spoluautorské album Lenka Dusilová & BAROMANTIKA – V hodině smrti, za které získala nominace na Ceny Anděl ve dvou kategoriích: zpěvačka roku a album roku.

  • Lenka Dusilová – zpěv, akustická kytara, loops
  • Beata Hlavenková – klávesové nástroje, vokály
  • Viliam Béreš/ Matěj Belko – klávesové nástroje, vokály
  • Patrick Karpentski – elektrická a basová kytara, vokály
  • Martin Novák – bicí, samply, vokály

 

 

 

Recenze a rozhovory

Electropiknik.cz – Rozhovor: Lenka Dusilová a Beata Hlavenková o novém albu V hodině smrti

Aktualne.cz – Rozhovor s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou

Rozhovor online zde Lenka Dusilová: V životě procházíme spoustou smrtí Rozhovor se zpěvačkou Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou, klavíristkou její nové kapely Baromantika, o nové desce V hodině smrti, o životních pocitech i o tom, jak se vypořádává s rolí matky....

Koncerty

See all concerts

Concerts by Songkick

Nejbližší koncerty

Facebook - Novinky